תביעה תאונת דרכים

תביעה תאונת דרכים

אנשים שעברו תאונת דרכים וסובלים מנזקי גוף רשאים להגיש תביעה על מנת לקבל פיצויים בגין הנזקים. סכום הפיצויים מושפע מגורמים שונים וביניהם גילו של הנפגע, אחוזי הנכות שיקבעו לו, השכר שלו לפני התאונה, הפסדי השכר, הטיפולים שקיבל ושיהיה עליו לקבל בשל הפגיעה, הוצאות עבור טיפולים רפואיים, נסיעות לטיפולים והוצאות נוספות שהיה על הנפגע לשלם כתוצאה מהפגיעה. 

פירוט הפרמטרים שעל פיהם נבדקים הנזקים 

בתביעה תאונת דרכים ובכדי לדעת מהו גובה הפיצויים שמגיעים לתובע, בוחן בית המשפט את הפרמטרים הבאים:

כאב וסבל – פיצוי המחושב עפ"י נוסחה מתמטית המורכבת משיעור הנכות הרפואית הצמיתה שנקבעה לנפגע, גיל הנפגע ומס' הימים בהם היה הנפגע מאושפז. הסכום המקסימאלי לפיצוי עבור כאב וסבל, עומד כיום ע"ס כ- 170,000 ₪. סכום זה מתעדכן מדי חודש עפ"י שיעור עלית המדד.

הפסדי השתכרות – פיצוי שיינתן לנפגע בגין הפסדי ימי עבודה מהיום שבו אירעה הפגיעה עד המועד שבו התביעה הוגשה.

הוצאות –  הפיצוי יינתן בגין הוצאות רפואיות כגון טיפולים רפואיים, רכישת תרופות, ביקורי מומחים וחוות דעת עליהן היה על התובע לשלם וכן הוצאות נסיעה לטיפולים רפואיים עד המועד שבו הגיש את התביעה.

עזרת הזולת בעבר – הפיצוי יינתן על כל התשלומים והפסדי הכספים שנגרמו לנפגע בשל קבלת עזרה מאנשים אחרים עד למועד שבו הוגשה התביעה. הפיצוי כולל תשלומים לאנשים שסייעו לנפגע בפעולות יומיומיות, תשלום לאנשים שהסיעו אותו לטיפולים, תשלום לאנשים ניקו את ביתו ותשלומים נוספים.

הפסדי שכר בעתיד – בית המשפט יעריך את נכותו התפקודית של הנפגע בעקבות התאונה ויתחשב בהשתכרות הנפגע טרם התאונה ולאחר התאונה. כמו כן, יתחשב בית המשפט בפוטנציאל ההשתכרות של הנפגע אשר נמנע ממנו בשל המגבלות החדשות.

הצורך בסיוע מהזולת בעתיד – כדי לחשב את גובה הפיצוי, יתחשב בית המשפט בהיקף הסיוע שיידרש לנפגע בעתיד. הסיוע יכול לבוא לידי ביטוי בסיעוד, טיפול וליווי, עבודות תחזוקה בדירה וכל נושא אחר שכרוך בהוצאות שמטרתן לסייע לנפגע.

הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעה והוצאות נוספות בעתיד – בית המשפט יחשב את סכום הפיצויים בהתאם לטיפולים שיידרשו לנפגע, הוצאות הנסיעה וההוצאות הנוספות שלו.

משרד עורכי דין שלמה לוי – מתמחים בתביעה תאונת דרכים

במידה שנפגעתם כתוצאה מתאונת דרכים, אתם מוזמנים לפנות אל המשרד שלנו – משרד עורכי הדין שלמה לוי. המשרד שלנו מתמחה בתחום תביעות תאונות דרכים, נוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך הקשה והמורכב ולהוביל לכך שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם ע"מ להבטיח את שיקומכם המהיר וחזרתכם לשגרת חיים נורמאלית.

אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטלפון, על ידי שליחת מייל או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לשירותכם.