עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים

כל נהג, נוסע או הולך רגל שהיה מעורב בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו בעקבות התאונה וכל זאת לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. 

לפי חוק זה, די בכך שנגרם לגופו של אדם נזק כתוצאה מתאונת דרכים כדי שהוא יהיה זכאי לפיצויים. החוק מגדיר באופן ברור ומפורש מי זכאי לפיצויים ואת מי יש לתבוע במקרה של תאונה. החוק פחות מתייחס לשאלה מי הצד האשם בתאונה ולכן, גם אם אדם נפגע בתאונה עצמית הוא יהיה זכאי לקבל פיצוי. מנגד, החוק מגביל את הפיצוי עבור נזקים מסוימים.

מה קובע חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים?

לפי חוק הפיצויים מוגדרת תאונת דרכים באופן הבא: ”מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה”. ניתן להבין שההגדרה מאוד כללית, לכן, קובע החוק מקרים נוספים שמרחיבים את ההגדרה ומוכרים כ"תאונת דרכים" לצד מקרים שאינם מוכרים כ"תאונת דרכים".

החוק הינו רבוד סעיפים ומורכב לכן ההמלצה שלנו במקרים בהם ישנה מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים.

כיצד לפעול במקרה של תאונת דרכים?

במקרה שאירעה תאונת דרכים, יש לתעד את האירוע בכל הדרכים האפשריות ולרשום פרטים של המעורבים בתאונה כולל פרטי רכב/ים, חברות ביטוח ועדים במידה ויש. במידה ואתם לא מעורבים בתאונה ואתם עדים לתאונה מומלץ להתנהל באותו האופן.

בקבלת טיפול רפואי ראשוני, יש לוודא כי הרופא מתעד את כל התלונות של הנפגע בצורה ברורה ומלאה וחשוב לציין בפני הרופא כי המדובר בפגיעה בעקבות מעורבות בתאונת דרכים. בהמשך הטיפול רפואי הנדרש כתוצאה מהתאונה חשוב לבצע את ההוראות שניתנו על ידי הרופאים ולשמור את כל סיכומי הבדיקה והטיפול, אישורי מחלה וקבלות עבור ההוצאות שהיה על הנפגע לשלם בגין התאונה. 

יש לפנות אל תחנת המשטרה כדי להודיע על התאונה (חשוב לפנות אל התחנה בהקדם) ולקבל אישור המפרט את תאריך התאונה, מקום התאונה, פרטי כלי הרכב המעורבים, פרטי הביטוח, פרטי הנהגים המעורבים ופרטי הנפגעים בתאונה. בהמשך מומלץ ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים בכדי לקבל המלצה להמשך התנהלות תקינה.

משרד עורכי הדין שלמה לוי – מתמחים בתביעות תאונות דרכים

לאופן ההתנהלות הראשונית שלכם במקרה של מעורבות בתאונת דרכים יש חשיבות רבה, אנו ממליצים לגשת לבדיקה רפואית גם אם אתם חשים שאין כל נזק והכל תקין. ישנם מקרים רבים בהן נזקי תאונה מתגלים בשלב מאוחר יותר ולא בסמיכות למועד התאונה לכן אין להקל ראש בנושא.

במקרה שאכן הייתם מעורבים בתאונת דרכים, אתם מוזמנים לפנות אל המשרד שלנו – משרד עורכי הדין שלמה לוי. משרדנו מתמחה בתאונות דרכים ונסיוננו רב השנים מאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות מקצועי ולהביא לכך שהם יקבלו את הפיצויים להם הם זכאים בגין תאונת הדרכים. 

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון, על ידי שליחת מייל או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.