בוררות

מהו הליך הבוררות ולאיזה מקרים נועד?

בוררות הוא הליך שנועד מעיקרו למנוע העברה של סכסוך לבית משפט. תיקים המגיעים לדיון משפטי עלולים להוביל לשנים של סחבת ועיכוב רציני ביותר של פתרון העניין.

הליך בוררות נועד לפתור את הסכסוך בין הצדיים בצורה מהירה ויעילה יותר. בוררות מתאימה למגוון רחב של נושאים, כגון גירושין, סכסוכי עבודה בין העובד למעביד ועוד.

אלו מרכיבים יבטיחו הליך בוררות מוצלח?

למעשה, לצורך הצלחתו של הליך בוררות שיוביל להסכם בר ביצוע בין הצדדים צריך 2 דברים: הסכמה של שני הצדדים לפנייה לבוררות ועורך דין בעל הכשרה מתאימה וניסיון.

ובכן, שורש הבעיה של סכסוך נוגעת לכך ששני גורמים מעוניינים במשהו מסוים ולא מצליחים להגיע להסכמה איך לפתור את הסכסוך. פנייה להליך בוררות תאפשר פריסה מסודרת של כל הנתונים במטרה לבחון מה בדיוק השאיפה של כל צד.

לעתים מתברר שניתן לפתור את הסכסוך באמצעות פיצוי הולם לצד השני. ישנה חשיבות רבה לפנות לעורך דין בעל הכשרה מיוחדת לביצוע הליכי בוררות.

איש מקצוע אמיתי יוכל לפרוס את נושא הסכסוך בצורה הנכונה ביותר שתסלול את הדרך לפתרון המהיר ביותר של הבעיה.

אם שני צדדים פונים להליך בוררות מתוך כוונה אמיתית להגיע להסכם והם מגיעים לאיש המקצוע הנכון, ברוב המקרים תתקבל תוצאה חיובית מאוד ויושג הסכם נוח המקובל על שני הצדדים.

בוררות וגירושין

תיקי גירושין המגיעים לבתי המשפט נוטים להסתבך ולקבל צדדים מאוד לא נעימים, מסיבה זו מומלץ לכל זוג לתת הזדמנות להליך בוררות לפני שפונים לבית המשפט.

במקרה כזה, חשוב לפנות לעורך דין גירושין שיש לו ניסיון בתחום משום שהוא יוכל לעזור לזוג לנווט לכיוון הסכם גירושין נכון יותר ובר ביצוע.

במהלך הליך בוררות כל זוג יפרוס את השאיפות שלו ועורך הדין ינסה להציע הצעות שיעזרו לכל צד להתגמש על דברים שחשובים לו פחות אך חשובים מאוד לבן או בת הזוג.

בצורה זו ניתן להגיע להסכם גירושין מאוזן יותר וכזה שניתן לקיים אותו. אולי היתרון הגדול ביותר של הסכם כזה הוא בכך שבני הזוג רוצים לקיים אותו.

נכון, לא פשוט לוותר בסוגיות הרגישות בנושאי גירושין, אך תיק גירושין המגיע לבית משפט יעכב את ההליך בצורה משמעותית ועלול לגרום לכפייה של נושאים שהצד השני לא מוכן לקיים בשום פנים ואופן.

ככל שהליך הגירושין יהיה ארוך יותר, כן יסבלו יותר היחסים העתידיים בין בני הזוג, מה שמהווה בעיה חמורה במיוחד במידה ויש להם ילדים.

בוררות בתחום דיני עבודה

אחד הנושאים הרגישים ביותר זה יחסים בין עובד למעביד. אם עובד סבור שמעסיקו פגע בו, עדיף להם לפנות לכיוון של הליך בוררות שיהיה מהיר יותר וזול יותר.

במהלך הליך זה כל צד יקבל הסבר על החוקיות של פעילותו וכך יוכל להחליט כיצד לנהוג מבלי להיגרר להוצאות של פנייה לבית משפט.

מחפש בורר?

משרד עו"ד שלמה לוי מציע לכם שירותי בוררות מידי עו"ד מוסמך ומנוסה בתחומי משפט רבים. צרו עימנו קשר עכשיו ואנו נשמח לייעץ לכם!

בוררות היא הליך שנועד ליישב סכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. במאמר זה נסביר איך בוררות מועילה במקרים של גירושין, סכסוכי עבודה בין העובד למעביד ועוד.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה