שירותי נוטריון

שירותי נוטריון

מאת עו"ד שלמה לוי

משרד עורכי דין שלמה לוי מציע מגוון רחב של שירותים נוטריוניים. למנהל המשרד והשותף הבכיר בו, עורך דין שלמה לוי, כ- 30 שנות ותק ונסיון במתן שירותי נוטריון:

  • אישורי נוטריון לנכונות תרגום בשפות עברית, אנגלית וערבית
  • אימות חתימות במסמכים, בתצהירים, בתעודות ועוד
  • הנפקת יפויי כוח למגוון מטרות
  • אימות חתימות על יפויי כוח שונים
  • אישור נוטריון לנכונות העתקי מסמכים
  • אימות הסכמי ממון בבני נוטריון
  • צוואה בפני נוטריון כ"צוואה בפני רשות" – כחוק
  • קבלה ואישור של תצהירים
  • ועוד

מהם שירותי נוטריון ומיהו נוטריון?

נוטריון הינו אדם הרשאי עפ"י חוק לאמת, לאשר, לשמש כעד ולערוך מסמכים משפטיים. חתימתו של נוטריון על מסמך נחשבת על פי בית המשפט לאישור בדבר מקוריותו של המסמך, בדבר זהות החותם עליו וכן בדבר העובדה שהמסמך נחתם מרצונו של החותם ובדעה צלולה.

מסמכי הנוטריון קבילים כראיות בבית המשפט, בפני רשויות אחרות בישראל וכן בארצות אחרות מחוץ לישראל.

שירותי נוטריון

הסמכת הנוטריון והפיקוח עליו

עיסוקם ותחומי מומחיותם של נוטריונים בישראל מוסדרים בהתאם לחוק הנוטריונים, התשל"ו – 1976. נוטריון (בישראל) הינו, בראש ובראשונה, עורך דין מוסמך, חבר לשכת עורכי הדין בישראל.

כמו כן, בטרם יקבל את הסמכתו כנוטריון, עליו לעסוק במקצוע עריכת הדין במשך 10 שנים לפחות, וכן להיות בעל עבר נקי מהרשעות קלון וללא כל השעיות מלשכת עורכי הדין.

במידה ועורך דין עומד בכל התנאים הנ"ל, עליו לעמוד בהצלחה גם בהשתלמות מקצועית לשם הסמכתו כנוטריון.

לאחר מכן, ובמידה ועמד עורך הדין בכל התנאים הנ"ל, רשאי הוא לבקש לקבל רישיון נוטריון מוועדה מיוחדת של משרד המשפטים.

נוטריונים כפופים לחוקי מדינת ישראל וכן לכללי אתיקה ברורים (כגון סודיות, נאמנות ללקוח, ניהול ארכיון מסמכים ועוד). המדינה מפקחת על כל נוטריון שהוסמך תחתה באמצעות המחלקה לרישוי נוטריונים במשרד המשפטים.

מחלקה זו מטפלת בבקשות להענקת רישיון לנוטריונים. רישיון הנוטריון ניתן על פי הקריטריונים הקבועים בחוק הנוטריונים.

המחלקה לרישוי נוטריונים מפקחת על עבודת הנוטריונים בארץ על ידי מבקרים מטעמה וכמו כן מטפלת בתלונות המוגשות כנגד נוטריונים ובהעמדה לדין משמעתי של נוטריונים.

חתימת נוטריון

חתימתו של נוטריון היא אישור לנכונותם של אלמנטים רבים, כגון חתימות, תרגומים ועוד. לכל נוטריון יש חותמת ייחודית הנושאת את שמו, ובה חובה עליו להשתמש על מנת לאשר את המסמכים הנדונים. חותמת זו הינה חותמת לחץ העשויה ממתכת שעליה מוטבע שם הנוטריון והכיתוב "נוטריון" בעברית, באנגלית ובערבית או בצרפתית.

במקרה בו האישור ניתן לגבי יותר ממסמך אחד, נקשרים כל המסמכים יחד בסרט אדום, המחובר אל תו אדום המוטבע בחותמו של הנוטריון.

אימות מסמכים לשימוש בחו"ל

כאשר אימת הנוטריון את נכונותו של מסמך כלשהו, שבו יש להשתמש גם בחו"ל, התפתחה אמנת האג בנושא ה"אפוסטיל". מדינות החתומות על אמנת ה"אפוסטיל", מאפשרות לעובדי ציבור לאשר שמסמכים כאלה ואחרים אכן אושרו ונחתמו על-ידי נוטריון מוסמך. המדינות החברות באמנה הן מרבית מדינות אירופה, ארצות הברית וכן מדינות באסיה, באפריקה ועוד.

שירותי נוטריון – תקנות ותעריפים

התקנות בדבר עבודתו של הנוטריון מתעדכנות מעת לעת, וניתן למצוא אותן באתר משרד המשפטים. כמו כן, באתר המשרד ניתן למצוא טבלאות מעודכנות בנוגע לשכר עבודתו של נוטריון, לצד תשלומי אגרות נוספות.

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד שלמה לוי – משרד עורכי דין ונוטריון , באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות, ואנו נחזור אליכם בהקדם – פגישת יעוץ ראשונה במשרדנו ללא תשלום וללא התחייבות.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה