חוזה שכירות דירה – עורך דין לשכירת דירה

חוזה שכירות דירה – עורך דין לשכירת דירה

מאת עו"ד יעקב לוי


לאחר שהתרוצצתם ברחבי העיר וחיפשתם אחר דירה שעונה על הצרכים שלכם, הצלחתם למצוא דירה שנראית לכם מתאימה ואתם מעוניינים לשכור אותה. סוף סוף הגעתם למצב שבו אתם מצליחים לדמיין את עצמכם מתגוררים במקום ונהנים ממנו.

לצד השמחה הגדולה שמלווה את רגעי המציאה, חשוב להבין שהתהליך עדיין לא הסתיים ושיש לחתום על חוזה שכירות דירה. בשלב זה, בו אתם נמצאים לפני החתימה על החוזה, חשוב שתתייחסו לנושאים שונים, וכן – גם אם בעל הנכס נראה לכם כמו אדם שניתן לסמוך עליו, חשוב שתתמקדו בנושאים הרלוונטיים ושלא תסתמכו על דבריו בלבד. עורך דין לשכירת דירה הוא איש מקצוע שדאגה לענייני חוזים היא כל עיסוקו ויעזור לכם לזהות בעיות בדירה או בבעל הנכס עצמו ולהפחית את הסיכון בהסתבכות מיותרת. לכן כדאי להסתייע בעורך דין לשכירת דירה.

לפני חתימה על חוזה שכירות – פרטים חשובים שיש לבדוק

לפני חתימה על חוזה שכירות יש לבחון נושאים ופרטים שונים. המלצתנו היא לעשות זאת באמצעות עורך דין חוזה דירה מנוסה, המכיר את התחום לעומק וידאג לאינטרסים שלכם בתהליך שכירת הדירה.

חוזה שכירות דירה – עורך דין לשכירת דירה

להלן 4 נקודות חשובות (מתוך רבות) אליהן חשוב שתתייחסו:

1. מצב הדירה

אל תסתפקו במבט קליל בדירה וערכו סיור יסודי. במהלך הסיור נסו לאתר ליקויים ובעיות. לעיתים הדירה נראית בסדר בסך הכל, אך בפועל מתברר כי בעל הנכס אינו מבצע תיקונים הכרחיים.

במידה שהתיקונים לא מתבצעים לפני שהשוכרים נכנסים לדירה, השוכרים עשויים למצוא את עצמם במצב שבו הם לא יוכלו לדרוש מבעל הנכס לבצע תיקונים. מעבר לכך, עם סיומה של תקופת השכירות, יהיה על השוכרים להשיב את הנכס במצב שבו הוא היה, זאת כפוף לבלאי סביר, לכן יש לוודא שכל הליקויים ידועים לצדדים לפני הכניסה לדירה, לערוך רשימת ליקויים ולהסדיר את תיקונם במידת הצורך.

2. פרויקטים בסביבת הדירה

בדקו האם צפויות עבודות במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית ליד הבניין בו מצויה הדירה או עבודות ושיפוצים בבניין עצמו. במידה שצפויות עבודות כאלו ואתם עדיין מעוניינים בדירה, תוכלו לבקש מבעל הדירה להפחית ממחיר השכירות במהלך תקופת הבנייה. כמו כן, תוכלו לבקש מבעל הדירה לסיים את השכירות במידה שתרצו בכך ובשל סיבה זו.

3. אחריות לתיקונים

תיקונים הם חלק בלתי נפרד ממגורים בדירה. סתימה בשירותים, מזגן שהתקלקל ושלל תקלות אחרות עשויות לצוץ בכל שלב.

לפי החוק, על השוכר לתקן על חשבונו ליקויים ותקלות שנגרמו עקב מהשימוש השוטף בדירה וכן עקב שימוש בלתי סביר בדירה. יחד עם זאת, על בעל הדירה לתקן כל פגם אחר תוך תקופה של 30 ימים מהמועד שבו השוכר דרש לבצע את התיקון.

במידה שהתקלה דחופה ולא ניתן להתגורר בדירה, יהיה על בעל הנכס לתקן את התקלה תוך זמן סביר ולא יאוחר מ- 3 ימים. במידה שהוא לא מתקן את התקלה, יכול השוכר לתקן את התקלה ולדרוש מבעל הנכס החזר הוצאותיו הסבירות, אך עליו ליידע את בעל הנכס זמן סביר לפני כן. אופציה אחרת היא להפחית מתשלום השכירות בשל הליקוי שלא תוקן.

4. מצב משפטי

בקשו מבעל הנכס אסמכתא על זכויותיו בו וודאו ששמו של בעל הנכס אכן רשום כמשכיר בהסכם השכירות. כמו כן, במידה ובעל הנכס אינו חותם בעצמו על החוזה, וודאו שהחותם בשמו הנו מיופה כוחו.

אם ברצונכם לקבל ייעוץ בעניין חוזה שכירות דירה, פנו למשרדנו – שלמה לוי משרד עורכי דין עוד היום. עורך דין חוזה דירה מטעמנו ישמח לעמוד לשירותכם.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות, ועורך דין לשכירת דירה ממשרדנו יחזור אליכם בהקדם – פגישת יעוץ ראשונה במשרדנו ללא תשלום וללא התחייבות.

אנו מציעים גם שירותי עורך דין לקניית דירה