תביעה נגד ביטוח לאומי

תביעות נגד ביטוח לאומי

במקרים רבים, נדרשים אזרחים ותושבים ישראליים להגיש תביעות נגד הביטוח הלאומי, במטרה לקבל ולמצות את זכויותיהם. אולם, במקרים רבים המוסד לביטוח לאומי מערים קשיים, ולאחר הליך ארוך ומייגע, תביעה נגד ביטוח לאומי עלולה להידחות או לחילופין מתקבלת באופן חלקי וכך מוענקים לתובעים פיצויים חלקיים שלרוב לא יספקו אותם.

תביעה נגד ביטוח לאומי

תביעות ביטוח לאומי

חוק הביטוח הלאומי

על פי חוק הביטוח הלאומי, מחויב כל תושב ישראלי מעל גיל 18 בדמי ביטוח לאומי חודשיים. בתמורה לתשלום דמי הביטוח החודשי, המבוטח זכאי לזכויות רבות אשר יוענקו לו כאשר יזדקק לעזרה בעתיד. בדרך כלל, הסיוע מהמוסד לביטוח לאומי יוענק למבוטח באמצעות מענקים, גמלאות, קצבאות, הטבות ועוד. 

גובה החיוב החודשי משתנה בהתאם למעמד התושב, גובה הכנסתו ופרמטרים נוספים הקבועים בחוק. בשל כך, דמי הביטוח הלאומי אותם חייב לשלם סטודנט למשל, שונים בתכלית מתשלום עבור ביטוח לאומי אותו נדרש לשלם מנכ"ל חברה גדולה. 

אילו תביעות נגד ביטוח לאומי ניתן להגיש?

כיום, ישנו מגוון רב של תביעות אשר ניתן להגיש נגד הביטוח הלאומי, נמנה להלן כמה סוגים של תביעות ביטוח לאומי: תאונות עבודה, נכות כללית, דמי אבטלה, דמי מזונות, הבטחת הכנסה, גמלת סיעוד, שמירת היריון, תאונות אישיות, נפגעי מחלות קשות (דוגמת פוליו, דמנציה, אלצהיימר, פריצת דיסק, קרוהן, גזזת ועוד), קצבת זקנה, דמי קבורה ועוד.

תביעות נגד ביטוח לאומי אלו ואחרות, מפורטות באריכות בחוק הביטוח הלאומי, והתנאים לקבלת קצבה או גמלה בגינן מוסברים באתר המוסד לביטוח לאומי.

המשותף לכלל התביעות הוא שהן מתייחסות למצב בו התושב או האזרח זקוקים לסיוע, בין אם בשל מחלה, תאונה או אובדן עבודה, סיוע אותו מעניק להם כאמור המוסד לביטוח הלאומי.

לתבוע את ביטוח לאומי

תביעה לביטוח לאומי

כיצד מגישים תביעה נגד ביטוח הלאומי?

הגשת תביעה לביטוח לאומי כרוכה במילוי טפסים רלוונטיים, אותם ניתן לאתר באתר המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, על תושב שמעוניין לתבוע את הביטוח הלאומי לצורך קבלת קצבת נכות כללית, למלא את 'טופס התביעה לקצבת נכות כללית' המוכר גם בתור טופס 7801.

עם זאת, הדרך לקבלת הפיצויים אינה פשוטה. כפי שצוין בפתח הדברים, לא אחת מדובר בהליך מורכב ומסורבל, אשר עלול להימשך זמן רב, האזרח או התושב יידרש להמציא מסמכים רבים לביטוח הלאומי ולהתייצב בדיונים מול ועדות שונות, עד לקבלת הפיצוי המיוחל ולכן התייעצות עם עו"ד המתמחה בניהול תביעה נגד ביטוח לאומי היא נושא שכדאי ואף רצוי לשקול בכובד ראש.

מדוע חשוב להסתייע בעורך דין המתמחה בתביעות נגד ביטוח לאומי?

הסתייעות בעורך דין בעל ניסיון ובקיאות בכל הנוגע להליכי תביעות נגד ביטוח לאומי, צפויה לא רק לקצר את הליך התביעה, אלא גם להפיק את המקסימום מהקצבה או הגמלה שתתקבל. זאת, הודות לניסיון והידע הרב שצבר עורך הדין בהתמודדות מול הגורמים הרלוונטיים במוסד לביטוח לאומי. 

במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו – שלמה לוי משרד עורכי דין ונוטריון.

משרדנו מתמחה בהגשת תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי, כאשר עם השנים צברנו ניסיון וידע רב שמאפשרים לנו להעניק שירות מקצועי בכל הנוגע להליך התביעה, עד לקבלת פיצויים מקסימליים.  

אתם מוזמנים לפנות אלינו ברגעים אלו ממש באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות בעמוד יצירת קשר, ואנו מבטיחים לחזור אליכם בהקדם.