הסכם ממון פרק ב'

הסכם ממון פרק ב'

נישואים שניים יכולים להיתפס כהזדמנות לתיקון על כל אותם דברים שלא עשינו כמו שצריך בפעם הראשונה.

אחד הדברים החשובים במיוחד שנרצה לשמור עליהם הוא העתיד הכלכלי שלנו ושל ילדינו. ניתן לעשות זאת בעזרת עריכת "הסכם ממון" מקצועי. 

הסכם ממון פרק ב' – מה זה אומר? 

הסכם ממון הוא הסכם משפטי המסדיר את חלוקת הרכוש המשותף במידה ומחליטים לפרק את הנישואים.

הסכם ממון סטנדרטי עוסק בסוגיות של חלוקת הכספים, נכסי המטלטלין והנדל"ן. במידת הצורך, ניתן להוסיף התייחסות גם למשמורת ולמזונות בנוגע לילדים המשותפים. 

חשוב לציין שניתן ואף מומלץ לערוך הסכם ממון גם בנישואים ראשונים. 

בהיעדר הסכם ממון, כאשר בני הזוג מתגרשים, ביהמ"ש הוא זה שקובע כיצד יש לחלק את הרכוש, החלוקה נעשית בהתאם להלכת השיתוף ולשיקולים שונים.

העובדה שכל אחד יקבל את הנכסים "שבא איתם מהבית" ללא חלוקה עם בן הזוג אינה טריוויאלית והיא אינה ברירת מחדל ולכן בכוחו של ההסכם להשפיע באופן ישיר על פסק הדין.   

הסכם ממון יכול להיות שימושי גם במקרה שאחד מבני הזוג הלך לעולמו, אז בן הזוג שנותר בחיים יבצע את חלוקת הרכוש בינו לבין יורשיו של המנוח בהתאם למה שנקבע בהסכם. 

הסכם ממון פרק ב'

הסכם ממון פרק ב

למה חשוב לקבוע הסכם ממון דווקא בנישואים שניים?

ראשית, לרוב נישואים שניים נעשים בשלב מאוחר יותר בחיים, כאשר לכל אחד מבני הזוג יש יותר ממון ונכסים פרטיים בהשוואה לנישואין הראשוניים ולא בטוח שישנה נכונות ורצון למזג את כל הנכסים הללו לרכוש משותף.

בנוסף, חווית הנישואים הראשונים יכולה להיות קשה וטראומתית ולעיתים בני הזוג יסתייגו משותפות מוחלטת ויעדיפו לוודא שבמידה והנישואים לא יצלחו, הליך הגירושים ייעשה בצורה מסודרת ללא נזקים כלכליים וללא מאבק משפטי קשה וממושך.

מרכיב ייחודי נוסף בפרק ב' הוא קיומם של ילדים מנישואים קודמים, דבר המשפיע על חלוקת הרכוש כיוון שבד"כ כל אחד יעדיף לדאוג בעצמו לילדיו שלו מבלי להתחייב למימונם וגידולם של ילדי בן הזוג.

לאור כל אלו, חשוב לערוך הסכם מסודר עוד בטרם הנישואים ומומלץ לעשות זאת בעזרתו של עו"ד הבקיא בדיני המשפחה הרלוונטיים, בני הזוג יגישו לעו"ד רשימת נכסים של כל אחד מהם ויחשבו איך ירצו לחלק את הרכוש במידה וחו"ח ירצו להתגרש.

ליווי טוב יוכל להבטיח את השמירה האופטימלית על המצב הפיננסי ויחסוך מאבק משפטי מאוחר.

חתימת הסכם ממון בזמן שהיחסים בין בני הזוג הם טובים ונינוחים מקילה על העניין ומונעת עירוב של רגשות מיותרים והתנגחויות.

בנוסף, סיוע משפטי יכול לעזור לקיים את הדיון בצורה טובה כיוון שעו"ד נתפס כגורם אובייקטיבי וחיצוני שמולו קל יותר לנהל את הדיון בלי ליצור מתח. 

במידה ואתם עומדים לפני פתיחת פרק חדש בחייכם אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, אנו נעניק לכם את הליווי הדרוש ברגישות ומקצועיות בהתאם לנסיבות ותוך שמירה על האינטרסים של שני הצדדים.

כך נוכל להגיע להסכם הגון שיאפשר לכם להקים זוגיות שלווה בראש שקט, מבלי לחשוש לעתידכם הכלכלי.