עורך דין לתאונת פגע וברח

תאונת "פגע וברח" – עורך דין לתאונת פגע וברח

מאת מור לוי


רבים נוטים לחשוב כי בעת התרחשות תאונת "פגע וברח" הנפגע לא יהיה זכאי לכול פיצוי שכן הוא לא יודע מי גרם לפגיעתו ולא יוכל לפנות אליו בדרישה לפיצוי.

יחד עם זאת, בעת חקיקת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, הוקמה "קרנית" – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שתפקידה העיקרי הוא לפצות נפגעי תאונות דרכים שאינם יודעים את פרטי הרכב או הנהג הפוגע.

נפגעתי בתאונת פגע וברח – מה עליי לעשות?

במידה ונפגעתם כתוצאה מתאונת "פגע וברח" נסו לתעד את כל פרטי האירוע ובעיקר את פרטי העדים לתאונה ולבריחה.

לאחר מכן, הזמינו במהירות האפשרית משטרה למקום התאונה ודווחו למשטרה על התאונה בכדי שהם יוכלו להתחיל לחקור את המקרה בהקדם האפשרי, תוך תקווה שימצאו את הנהג העבריין אשר בחר לברוח ממקום התאונה.

חשוב להדגיש כי נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים ובורח ממקום התאונה עובר עבירה פלילית חמורה ביותר.

לעיתים רבות, אלו יהיו נהגים אשר נהגו ללא רשיון בתוקף או ללא ביטוח חובה בתוקף או ללא רשיון רכב ("טסט") בתוקף.

במקרים רבים יחד עם המשטרה יגיע גם אמבולנס בכדי לתת טיפול רפואי ראשוני לנפגעים ולפנותם לקבלת טיפול בבית החולים הקרוב.

המלצתנו היא לשמוע להוראות הגורמים המטפלים שהגיעו באמבולנס, ובכל מקרה לפנות לקבלת טיפול רפואי בין אם באמצעות האמבולנס ובין אם בהגעה עצמית.

נפגעים רבים נוטים להמעיט בערכה של פגיעתם מיד לאחר התרחשות התאונה מתוך רצון להמשיך במסלול החיים הרגיל, אך במקרים רבים פגיעות קשות עלולות להתגלות במועד מאוחר יותר, לכן חשוב לפנות לבדיקה רפואית ולקבלת טיפול רפואי ראשוני מיד לאחר התאונה.

בעת הבדיקה חשוב לציין בפני הגורם המטפל כי נפגעתם בתאונת דרכים של "פגע וברח", לשמור על כל התיעוד הרפואי, ולהמשיך בטיפולים או הבדיקות בהתאם להוראות הרופא המטפל.

עורך דין לתאונת פגע וברח

כיצד אקבל פיצוי?

בכדי שתוכלו לקבל את הפיצוי המירבי המגיע לכם בגין פגיעתכם בתאונה מסוג "פגע וברח", עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום תאונות הדרכים.

לאחר שתמסרו לעורך הדין את מלוא הפרטים שאספתם מיום התאונה והתיעוד הרפואי שבידיכם הוא יוכל לפנות בדרישה לפיצוי בגין נזקיכם.

במידה והנהג הפוגע לא אותר במסגרת חקירת המשטרה, עורך הדין המטפל יוכל לפנות ל"קרנית" בדרישה לקבלת פיצוי.

לחילופין, באם הנהג הפוגע אותר במסגרת חקירת המשטרה עורך הדין יוכל לפנות בדרישה לקבלת פיצוי מחברת הביטוח שביטחה את הרכב הפוגע בביטוח חובה.

במידה והנהג הפוגע אותר במסגרת חקירת המשטרה אך יתברר כי נהג ללא כיסוי ביטוחי או שחברת הביטוח תסרב להכיר בכיסוי הביטוחי שכן הנהג נהג ללא רישיון נהיגה או רישיון רכב בתוקף – ניתן יהיה לפנות לקרנית בדרישה לקבלת פיצוי.

למעשה, מדובר בעוד אחד מתפקידיה העיקריים של "קרנית" – לפצות נפגעי תאונות דרכים שנפגעו מרכבים שנסעו ללא ביטוח חובה בתוקף או שהביטוח אינו מכסה את מקרה התאונה מסיבות שונות.

במקרים בהם מדובר בפגיעות גוף קלות יחסית, ניתן לקבל פיצוי מקרנית או מחברת הביטוח הרלוונטית גם ללא הגשת תביעת פיצויים לביהמ"ש, אך כאשר מדובר בפגיעות גוף קשות יותר אשר במצבים רבים כוללות גם נכות לצמיתות, יש להגיש את תביעת הפיצויים לביהמ"ש באמצעות עורך הדין המטפל בצירוף בקשה למינוי מומחים רפואיים, שיבחנו את נכותו הצמיתה של הנפגע.

כיצד מחושב גובה הפיצוי?

סכום הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מורכב מארבעה ראשי נזק עיקריים: כאב וסבל, הפסדי השתכרות, עזרת הזולת והוצאות רפואיות. סכום הפיצויים מחושב עפ"י ראשי נזק אלו בהתאם לפרמטרים שונים ועפ"י נזקו של כל נפגע בעקבות התאונה באופן אינדיבידואלי.

במקרים בהם מדובר על פגיעות גוף קשות אשר הותירו נכות צמיתה שתיקבע ע"י מומחה רפואי מטעם בית המשפט לאחר שימונה כאמור, ניתן יהיה לקבל גם פיצוי עתידי בכל ראשי הנזק שנזכרו לעיל שכן מדובר על נכות צמיתה שתלווה את הנפגע משך כל ימי חייו.

במקרה שהייתם מעורבים בתאונת דרכים מסוג "פגע וברח" אתם מוזמנים לפנות אל משרדנו – שלמה לוי משרד עורכי דין ונוטריון.

משרדנו מתמחה בתאונות דרכים וניסיוננו רב השנים מאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות מקצועי, לשם קבלת הפיצויים המקסימליים להם הם זכאים כתוצאה מפגיעתם.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם – פגישת יעוץ ראשונה במשרדנו ללא תשלום וללא התחייבות.