הוצאת תו נכה – עורך דין להנפקת תג חניה לנכה

הוצאת תו נכה – עורך דין להנפקת תג חניה לנכה

מאת מור לוי

אנשים רבים הסובלים מנכות, לקות, מחלה קשה או מהגבלת ניידות זכאים לקבל "תג חניה לנכה" ממשרד התחבורה אשר יכול להעניק להם "הקלות" שונות במגוון היבטים הקשורים לשימוש ברכב, בכדי לסייע להם להתמודד עם מגבלותיהם ולשמור על אורך חייהם התקין. כל המידע לגבי הוצאת תו נכה בסקירה שלפניכם.

הוצאת תו נכה – מי זכאי לתג חניה לנכה?

הקריטריונים לזכאות לתג חניה לנכה קבועים ב-"חוק חניה לנכים, תשנ"ד 1993". עפ"י ס' 1 לחוק אדם יכול להיות מוכר כ"נכה" לעניין חוק זה כאשר מתקיים אחד מהתנאים הבאים:

  1. עיוור (בעל תעודת עיוור או לקוי ראייה).
  2. אדם אשר הוכר כנכה עפ"י דין, והוא עומד באחד מן התנאים הבאים:
  1. דרגת נכותו מגיעה ל-60% לפחות ותנועתו בכלי רכב עלולה לערער את מצב בריאותו.
  2. מוגבל בהליכה וזקוק לכיסא גלגלים לצורך ניידותו.
  3. נכה הזקוק לרכב כאמצעי תנועה בגלל רגליו הנכות.

כמו כן, ישנה אפשרות נוספת לאנשים אשר אינם עומדים באחד מן הקריטריונים לעיל ובכל זאת זקוקים לתג חניה לנכה. עפ"י ס' 1א' לחוק ישנה אפשרות שרופא מטעם רשות הרישוי יכיר באדם כ"נכה" על אף שאינו עומד בקריטריונים לעיל, עפ"י נסיבותיו הספציפיות של המבקש להנפיק תג חניה לנכה.

הוצאת תו נכה – עורך דין להנפקת תג חניה לנכה

לאילו זכויות זכאים בעלי תג חניה לנכה?

תג חניה לנכה מאפשר להחנות את הרכב במקומות המיועדים לחניית נכים וכן במקומות שהחניה בהם אינה מותרת בכפוף להגבלות מסוימות הקבועות בחוק. במקרים רבים ניתן יהיה להחנות את הרכב בחניות "כחול לבן" ובחניונים ציבוריים – ללא תשלום, וכן ניתנת האפשרות לנסוע בנתיבי תחבורה ציבורית.

חשוב לציין שבכדי לממש את הזכויות הנזכרות לעיל, על הנכה להשתמש ברכב, בין אם הוא מוסע ברכב או נוהג בו. כל נכה אשר הוכר ע"י משרד התחבורה זכאי לרשום שני כלי רכב שונים תחת זכאותו בתנאי שיוכח ששניהם משמשים להסעת הנכה. על כן, בין אם הרכב עומד לשימושו האישי והקבוע של הנכה ובין אם מדובר ברכב אשר הנכה מוסע בו באופן קבוע באמצעות בן משפחה או כיוצא בזאת – ניתן לממש את הזכאות ולרשום את הרכב כרכב שמשמש להסעת הנכה.

בנוסף, אחד מכלי הרכב הרשומים תחת זכאותו של הנכה זכאי לפטור מתשלום אגרת הרישוי השנתית, ולמעשה הרכב הזכאי נושה בתשלום מופחת וסמלי בסך של 27 ₪ בלבד.

כיצד מגישים את הבקשה לתג חניה לנכה?

לכאורה, מדובר בבקשה פשוטה, יש למלא את טופס הבקשה, לצרף אליו את המסמכים הנדרשים ולהעביר את הבקשה למשרד התחבורה באופן מקוון או באמצעות הדואר. יחד עם זאת, בכדי להימנע מעיכובים מיותרים בתהליך ובכדי להגשים את המטרה – הנפקת תו נכה, חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום.

צוות משרדנו יוכל להדריך אתכם כיצד להשיג את המסמכים שיש לצרף לבקשה או מהיכן להוציאם, להכין עבורכם את הבקשה ולהגישה למשרד התחבורה. ניסיוננו רב השנים מאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות מקצועי, לשם הנפקת תג חניה לנכה מתחילת ההליך ועד להגשמת המטרה הסופית – הנפקת תג חניה לנכה.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות, ואנו נחזור אליכם בהקדם לגבי הוצאת תו נכה – פגישת יעוץ ראשונה במשרדנו ללא תשלום וללא התחייבות.