פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

מספר תאונות הדרכים במדינתנו גבוה ביותר, כאשר חלק מתאונות הדרכים מובילות לפגיעות קשות וחלק מהתאונות מובילות לפגיעות קלות באופן יחסי.

במקרים רבים בהן מתרחשות תאונות דרכים שנחשבות ל"תאונות דרכים קלות", הנפגעים אינם מעניקים את מלוא תשומת הלב לפגיעה ופוטרים את הנושא בטענה שלא קרה שום דבר חריג, כך ש"הכל בסדר". די מהר אותם נפגעים שוכחים מהאירוע וממשיכים בחייהם.

תביעה תאונת דרכים

אותם נפגעים לא לוקחים בחשבון שישנן חבלות שמופיעות רק לאחר מספר ימים ולא נראות מיד לאחר התאונה, אף כי אותן חבלות נגרמו בעקבות התאונה.

לאחר מספר ימים עשויים המעורבים ב"תאונת הדרכים הקלה" להתחיל לסבול מכאבים שונים, הכאבים יכולים להופיע בין היתר בגפיים או בגב, במקרים אלו זכאים הנפגעים לפיצוי בגין התאונה. יחד עם זאת, כדי לקבל את הפיצויים בגין התאונה, על הנפגעים לבצע פעולות מסוימות, אותן יש לבצע מיד לאחר התאונה.

כיצד צריך לפעול במקרה של תאונת דרכים?

אין לזלזל בתאונת דרכים, גם אם היא נחשבת ל"תאונת דרכים קלה". תאונות דרכים הן עניין רציני ויש לנהוג בהן בהתאם ולא לעבור לסדר היום מבלי לבצע פעולות הכרחיות. 

במקרה של תאונת דרכים, יש להגיע אל חדר המיון באופן מיידי או אל רופא פרטי ולהיבדק. חשוב מאוד לעבור את הבדיקה בסמוך לתאונה.

בעת הבדיקה יוכל הרופא לתת אבחנה רפואית, והדבר חשוב מאוד גם אם הנפגע לא חש כאבים. בדיקה שתעשה על ידי רופא תוכל לגלות פגיעות שאינן נראות או מורגשות בתחילה.

את כל המסמכים שהתקבלו מהגורמים הרפואיים, ביניהם: בדיקות רנטגן, CT ובדיקות אחרות, לרבות האבחון של הרופא, יש לשמור, כל המידע הזה מהווה הוכחות לכך שהנפגע אכן נפגע בתאונת הדרכים ולפיכך הוא זכאי לקבל פיצויים בגין תאונת הדרכים. 

נפגע שמחזיק במסמכים הרפואיים יכול להגיש תביעת פיצויים בגין כאב וסבל, הפסדי השתכרות והוצאות שונות כגון בגין נסיעות, טיפולים רפואיים, תרופות ועוד. 

תאונת דרכים קלה – אל תקלו ראש

כפי שצוין – תאונת דרכים היא נושא רציני ואין להקל ראש במקרים בהם מתרחשת "תאונת דרכים קלה". גם במקרים בהם תאונת הדרכים קלה יחסית וגרמה לחבלות קלות, מגיע לנפגע לקבל פיצוי. 

בכל מקרה שהוא, אין לקחת סיכונים ויש לדאוג לבריאות של המעורבים, לבצע את כל הבדיקות ההכרחיות, לשמור את הנתונים ולהגיש תביעה כדי לקבל את הפיצויים.

אם הייתם מעורבים ב"תאונת דרכים קלה", אתם מוזמנים לפנות אל המשרד שלנו – משרד עורכי הדין שלמה לוי. כמשרד שמתמחה בהגשת תביעות בגין תאונות דרכים, לרבות "תאונות דרכים קלות", נוכל לספק לכם שירות לאורך כל הדרך ולבצע את כל ההליכים הנחוצים כדי שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואמין.