תביעות נגד חברות ביטוח

תביעות נגד חברות ביטוח

במקרים רבים תביעה נגד חברת ביטוח עלולה להיות תביעה מורכבת וסבוכה. הסיבה העיקרית לכך היא שלחברות הביטוח יש נטייה לדחות תביעות המוגשות נגדן, וזאת גם במקרים בהם מדובר בתביעות נגד חברות ביטוח, שהם ללא ספק מוצדקות שבהן המבוטחים אכן עומדים בתנאי הפוליסה וזכאים לקבלת פיצוי.

בנוסף, במקרים רבים חברות הביטוח בוחרות לפעול באיטיות, מנסות לגרור את התביעות נגדן בטענות שונות ו"לטרטר" את המבוטח בפרוצדורות שונות, כך שבינתיים חולף זמן רב ותביעת המבוטח עלולה להתיישן.

בנוסף ל"מריחת" הזמן האופיינית לחברות הביטוח, גם המסמכים הרבים שהמבוטח נדרש להעביר לחברת הביטוח לשם הוכחת תביעתו, לעיתים מסרבלים מאוד את הליך התביעה וכך התביעה עלולה להפוך למתישה מאוד וזה תקף בכל התביעות נגד חברות ביטוח.

מתי יש להגיש את התביעה?

פרק הזמן העומד לצד המבוטח לשם הגשת תביעה נגד חברת ביטוח עפ"י פוליסה עומד על 3 שנים מיום מקרה הביטוח, שכן לאחר תקופה זו התביעה תתיישן והמבוטח עלול להיוותר ללא פיצוי. על כן, על המבוטח להגיש את תביעתו לחברת הביטוח במהלך שלוש השנים שלאחר מקרה הביטוח.

יחד עם זאת, יש לזכור כי גם חברת הביטוח תדרוש זמן סביר ע"מ לברר את התביעה, ועל כן אסור להגיש תביעות נגד חברות הביטוח ב"דקה התשעים". על אף שההליך אשר המבוטח מנהל מול חברת הביטוח נקרא "תביעה" אין זה אומר שיום הגשתה לחברת הביטוח מפסיק את מרוץ ההתיישנות.

למעשה מרוץ ההתיישנות מפסיק רק לאחר תשלום תגמולי הביטוח למבוטח או הגשת תביעה כנגד חברת הביטוח לביהמ"ש.

תביעות נגד חברות ביטוח

מהם שלבי הטיפול בתביעה?

ברוב המקרים של תביעות נגד חברות ביטוח ולאחר שהמבוטח סיים את ההליך הפורמאלי מול חברת הביטוח, בכך שהעביר לה את כל המסמכים והפרטים אשר נדרשו לה, בפעמים רבות חברות הביטוח דוחות את תביעת המבוטח בטענות שונות. מבין טענות הדחייה הנפוצות של חברות הביטוח עלולות לעלות הטענות הבאות: המבוטח לא גילה לחברה פרטים מהותיים אודותיו, המבוטח לא שילם את פרמיות הביטוח, המבוטח לא דיווח לחברת הביטוח על שינוי מקום עיסוקו, תנאי הביטוח אינם מתקיימים, מדובר במקרה המוחרג מן הפוליסה ועוד.

בנוסף כאשר מדובר על תביעות נגד חברות ביטוח, במקרים רבים חברות הביטוח מתבססות על חוות דעת רפואיות לפיהן המבוטח אינו סובל מנכות או ששיעור נכותו נמוך או שלמרות הפגיעה, המבוטח יכול להמשיך לעסוק בעבודתו, או לחלופין בעבודה אחרת ואינו מצוי במצב בו הוא אינו יכול לעבוד כלל. 

כיצד ניתן להתמודד מול טענות חברת הביטוח?

בכדי להתמודד עם טענותיהן השונות של חברות הביטוח מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח. עורך דין מקצועי יעזור לכם להתמודד בניהול תביעות ביטוח מול כל הטענות השונות של חברות הביטוח ויעזור לכם להשיג את הפיצוי לו אתם זכאים בהתאם לפוליסה שרכשתם.

בכדי להשיג את הפיצוי המרבי, יהיה עליכם למסור לעורך הדין המטפל את מלוא הפרטים אודות המקרה, לרבות: התיעוד הרפואי הקשור לתאונה או למחלה (לרבות דו"חות אשפוז, תיעוד מקופ"ח, תעודת אי כושר ועוד), פוליסת הביטוח, פרטי התאונה או המחלה, פרטים אישיים וכל פרט רלוונטי אחר.

לאחר שעורך הדין יעיין באופן מעמיק בפוליסה והתיעוד הרפואי הנוגע למקרה, יוכל עורך הדין לפנות לחברת הביטוח באופן מקצועי ע"מ להשיג למבוטח את הפיצוי המרבי. במידת הצורך, עורך הדין יוכל גם להפנות את המבוטח למומחה רפואי בכדי לקבל את חוות דעתו ע"מ להוכיח את טענותיו הרפואיות של המבוטח, נושא בעל חשיבות עליונה בניהול תביעות ביטוח.

לאחר מכן, באם חברת הביטוח תסרב לפצות את המבוטח בתגמולים להם הוא זכאי בהתאם לפוליסה, עורך הדין יוכל להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח לבית המשפט. 

תביעות נגד חברות ביטוח

תביעות ביטוח בליווי עורך דין

אחת הסיבות העיקריות בגינה תביעות ביטוח מצליחות באופן ניכר יותר כאשר המבוטח נעזר בשירותיו  של עורך דין היא שחברות הביטוח נוהגות להשתמש ב"שיטת מצליח" ובמקרים רבים דוחות את תביעות מבוטחיהן גם ללא סיבה נכונה או מוצדקת. כמו כן, במקרים רבים תביעה נגד חברת ביטוח עלולות לגרום לחברות הביטוח להתנהג בזלול כלפי התביעות, וזאת גם כשברור שהמבוטח זכאי לפיצוי מהן.

במקרים אלו, באם המבוטח "מרים ידיים" – חברת הביטוח הרוויחה, שכן על אף שמקרה הביטוח בגינו שילם המבוטח פרמיה התממש, חברת הביטוח סירבה לשלם למבוטח את התגמולים המגיעים לו.

במידה והמבוטח שוכר את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום, חברות הביטוח מבינות שהמבוטח רציני בתביעתו ובמקרים אלו, נוטות חברות הביטוח לאשר את התביעה באופן קל יותר. על כן, חשוב שאת התביעה ילווה עורך דין המומחה ובקיא בתחום הביטוחים ע"מ שתוכלו לקבל את הפיצוי המלא לו אתם זכאים באופן מהיר יותר.

משרדנו מתמחה בהגשת תביעות נגד חברות ביטוח, ולכן באם אתם סבורים שאתם זכאים לתבוע את חברת הביטוח שלכם או שמנגד חברת הביטוח דחתה את תביעתכם – אתם מוזמנים לפנות למשרדנו – שלמה לוי משרד עורכי דין ונוטריון. למשרדנו ניסיון רב המאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות מקצועי ולהביא לכך שהם יקבלו את מלוא הזכויות והפיצויים המגיעים להם. 

הנכם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בעמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם – פגישת יעוץ ראשונה במשרדנו ללא תשלום וללא התחייבות.

קראו גם מהי תביעת נזיקין?