נפילה באוטובוס או ברכבת

נפילה באוטובוס או ברכבת

מאת מור לוי

רבים מאיתנו נוסעים ומשתמשים באופן קבוע בשירותי התחבורה הציבורית המופעלים בארצנו, בין אם מדובר בנסיעה ברכבת ובין אם מדובר בנסיעה באוטובוס. לעיתים קרובות הנוסעים בתחבורה הציבורית נפגעים במהלך נסיעתם. לרוב, פגיעות הנוסעים בתחבורה הציבורית מתרחשות כתוצאה מנפילה באוטובוס או בקרון הרכבת. נפילות אלו עלולות להתרחש כתוצאה מעצירה פתאומית של האוטובוס או במהלך העלייה או הירידה מן האוטובוס או קרון הרכבת.

במידה ונפגעתם במהלך נסיעה בתחבורה ציבורית חשוב שתכירו את זכויותיכם

חלק ניכר מהמשתמשים בשירותי התחבורה הציבורית אינם יודעים שבמקרים בהם נוסעים נפגעים כתוצאה מנפילה יתכן שפגיעתם תוכר כתאונת דרכים, והם יהיו זכאים לפיצויים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. עפ"י חוק זה תאונת דרכים מוגדרת כ-"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה". לכן, גם נפילה במהלך הנסיעה באוטובוס או ברכבת, העלייה לאוטובוס או הרכבת או הירידה מהם עשויה להיות מוכרת כתאונת דרכים.

נפילה באוטובוס או ברכבת

נפגעתי במהלך נסיעה בתחבורה ציבורית – מה עליי לעשות?

ראשית, במידה ונפגעתם במהלך הנסיעה באוטובוס או ברכבת, עליכם לתעד את כל פרטי האירוע. שמרו את כרטיס הנסיעה, רשמו את כל פרטי הנסיעה לרבות: מס' הקו בו נסעתם, החברה המפעילה, מס' הרישוי של כלי הרכב ופרטי העדים למקרה, ובנוסף נסו לדווח על התאונה לאחד הגורמים מטעם החברה המפעילה בין אם מדובר בנהג האוטובוס או סדרן ברכבת.

שנית, פנו בהקדם לבדיקה רפואית ולקבלת טיפול רפואי ראשוני. נפגעים רבים נוטים להמעיט בערכה של פגיעתם מיד לאחר התרחשותה תוך מחשבה שמכאוביהם יחלפו במהרה, אך במקרים רבים פגיעות קשות עלולות להתגלות במועד מאוחר יותר, לכן חשוב לפנות לבדיקה רפואית ולקבלת טיפול רפואי ראשוני מיד לאחר התאונה. בעת הבדיקה חשוב לציין בפני הגורם המטפל כי נפגעתם בתאונת דרכים בעקבות נפילה במהלך הנסיעה או במהלך העלייה או הירידה מהאוטובוס או הרכבת. לאחר קבלת הטיפול הרפואי חשוב לשמור על כל התיעוד הרפואי, ולהמשיך בטיפולים או הבדיקות בהתאם להוראות הרופא המטפל.

כיצד אקבל פיצוי?

בכדי שתוכלו לקבל את הפיצוי המירבי המגיע לכם בגין פגיעתכם כתוצאה מן הנפילה באוטובוס או ברכבת, עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום תאונות הדרכים. לאחר שתמסרו לעורך הדין המטפל בפגיעתכם את מלוא הפרטים שאספתם מיום התאונה והתיעוד הרפואי שבידכם, עורך הדין יוכל לפנות לחברת הביטוח המבטחת בביטוח חובה את כלי הרכב בו נפגעתם בדרישה לקבלת פיצוי.

במקרים בהם מדובר בפגיעות גוף קלות יחסית, ניתן לקבל פיצוי מחברת הביטוח של האוטובוס או הרכבת גם ללא הגשת תביעת פיצויים לביהמ"ש, אך כאשר מדובר בפגיעות גוף קשות יותר אשר במצבים רבים כוללות גם נכות לצמיתות, יש להגיש את תביעת הפיצויים לביהמ"ש באמצעות עורך הדין המטפל בצירוף בקשה למינוי מומחים רפואיים, שיבחנו את נכותו הצמיתה של הנפגע.

סכום הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מורכב מארבעה ראשי נזק עיקריים: כאב וסבל, הפסדי השתכרות, עזרת הזולת והוצאות רפואיות. סכום הפיצויים מחושב עפ"י ראשי נזק אלו בהתאם לפרמטרים שונים ועפ"י נזקו של כל נפגע בעקבות התאונה באופן אינדיבידואלי.

במקרה שהייתם מעורבים בתאונת דרכים, כתוצאה מנפילה באוטובוס או ברכבת, אתם מוזמנים לפנות אל משרדנו – שלמה לוי משרד עורכי דין ונוטריון. משרדנו מתמחה בתאונות דרכים וניסיוננו רב השנים מאפשר לנו להעניק ללקוחותינו שירות מקצועי, לשם קבלת הפיצויים המקסימליים להם הם זכאים כתוצאה מפגיעתם.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות, ואנו נחזור אליכם בהקדם – פגישת יעוץ ראשונה במשרדנו ללא תשלום וללא התחייבות.