גישור לפני משפט - כל מה שצריך לדעת על הליך גישור | עו"ד שלמה לוי

גישור

מאת עו"ד שלמה לוי

באיזה מקרים אפשר להימנע ממשפט באמצעות גישור?

לעיתים קרובות, אחרי שמישהו פגע בנו או רימה אותנו, אנו נוטים לחשוב מיד על בית משפט. בין אם אנו מגישים תביעה ובין אם לא, עצם העובדה שאנחנו חושבים רק על אופציה של בית משפט מעניינת.

הליך משפטי המתנהל בבית משפט הוא בדרך כלל ממושך, יקר וכוחני. הרבה פעמים מתייחסים לחוק היבש ולא לטובת הצדדים, וכשצד אחד יוצא מתוסכל מההליך המשפטי, גם הרצון שלו לקיים את פסק הדין שואף לאפס.

חשוב להבין שלא חובה לפנות לפתרונות כוחניים כל כך, ויש הליך בריא יותר המכונה גישור. הליך הגישור מתנהל על ידי מגשר מוסמך, שלמד והתמחה בדרכים שונות המסייעות לצדדים למצוא את הדרך האופטימאלית עבור שניהם לסיום הסכסוך.

מאפייני הליך הגישור

1. נושא המחלוקת: בשביל שיהיה צורך בגישור, קודם צריך להיות בסיס של אי הסכמה בין הצדדים.

2. אינטרס משותף של הצדדים להגיע לפתרון טוב עד כמה שניתן מבחינתם. למרות שיש אי הסכמה על נושא כלשהו, כל אחד מהצדדים רוצה להרוויח כמה שיותר מהעניין.

3. יש הסכמה בין הצדדים לפנות לגורם שלישי וניטראלי שלא קשור לאף אחד מהם, זאת מבלי לאבד את העצמאות של כל אחד מהם בתהליך.

4. המטרה היא להגיע להסכמות אמיתיות שיהיו תקפות לאורך זמן.

גשר להבנה המובילה לפתרון אמיתי

ייחודו של תהליך הגישור הוא בכך שאינו יכול לכפות שום פתרון על הצדדים. בכך קשה במיוחד תפקידו של המגשר, שצריך להוביל את הצדדים למצב שיהיה מקובל עליהם כך שיהיה אפשר להגיע להסכם יציב שאין בו אלמנט של כפייה.

תוצאות כאלה מחייבות מידה רבה של מיומנות.

מהו הליך גישור?

במסגרת הליך הגישור הצדדים המסוכסכים יושבים מול גורם ניטראלי ומנסים למצוא את הדרך הטובה ביותר לסיום הסכסוך ביניהם.

התהליך מתאים למגוון רחב של מצבים, החל מסכסוכי שכנים, דרך הליכי גירושין ועד לשיחות שלום בין ישויות פוליטיות.

קודם כל, תהליך הגישור מצריך מידה רבה של בגרות והבנה של העקרון העומד בבסיסו של התהליך הזה: אם לא ננסה להגיע לפתרון מושכל של הבעיה ולוותר קצת, אנו עלולים להיות בצד שמפסיד את הכל.

הליך גישור בריא מצריך בדרך כלל הליכה של שני הצדדים אחד לקראת השני, וכך כל צד מבטיח לעצמו את הדברים החשובים ביותר מבחינתו, וזאת במקום להסתכן באבדן של הכל.

יתרונות הליך הגישור

הסכמים שהושגו אחרי תהליך גישור מוצלח מובילים לכך שלשני הצדדים יש מוכנות רבה יותר לקיים את ההסכם. כך למשל, אם בתהליך הגירושין הבעל מקבל מפגשים נוחים עם ילדיו, תהיה לו מוכנות רבה יותר לשלם מזונות.

חשוב להדגיש פעם נוספת שהליך הגישור מצליח במקום בו אנשים שואפים להגיע לפתרון טוב עד כמה שניתן. הליך גישור הוא פתרון מצוין למגוון רחב של סכסוכים.

הליך גישור יחסוך כסף וזמן לכולם, אך כדי שהתהליך יצליח, חשוב לפנות למגשר מוסמך. בדרך כלל מגשרים מוסמכים הם עורכי דין שעברו הכשרה מיוחדת על מנת לעסוק בתחום זה.

הפרקטיקה המקצועית של עורך הדין מאפשרת לו להציע מגוון פתרונות מעשיים, המאפשרים לצדדים לבנות את הנוסחה הנכונה ביותר בשבילם במציאת הפשרה.

עו"ד שלמה לוי – מגשר מוסמך

עו"ד שלמה לוי הוא מגשר מוסמך. למשרדנו נסיון רב שנים בגישור מכל הסוגים ואנו גאים בהצלחות שהצלחנו להשיג בשורת הליכי גישור מוצלחים לטובת כל הנוגעים בדבר.

פשרה לא חייבת להיות משהו שאתם צריכים להתפשר עליו. אנו מאמינים שאפשר להשכין שלום בעזרת דיאלוג מודרך שיוביל לישוב הסכסוך והבנה נכונה של כל הצדדים. צרו עמנו קשר ונשמח לייעץ לכם בתחום זה.

לסיכומו של דבר,

הנכם מוזמנים לפנות עוד היום אל שלמה לוי – משרד עורכי דין ונוטריון , עורך דין ומגשר מוסמך, באמצעות הטלפון, על ידי שליחת דואר אלקטרוני או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות, ואנו נחזור אליכם בהקדם – פגישת יעוץ ראשונה במשרדנו ללא תשלום וללא התחייבות.

עוד יכול לעניין אתכם:

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה