עורך דין חוזה דירה

עורך דין חוזה דירה

לאחר שהתרוצצתם ברחבי העיר או הכפר וחיפשתם אחר דירה שעונה על הצרכים שלכם, הצלחתם למצוא דירה שנראית לכם מתאימה. סוף סוף הגעתם למצב שבו אתם מצליחים לדמיין את עצמכם מתגוררים במקום ונהנים ממנו.

לצד השמחה הגדולה שמלווה את רגעי המציאה, חשוב להבין שהתהליך עוד לא הסתיים ושיש לחתום על חוזה דירה. בשלב זה, בו אתם נמצאים לפני החתימה על החוזה, חשוב שתתייחסו לפרמטרים שונים, וכן – גם אם בעל הנכס נראה לכם כמו אדם שניתן לסמוך עליו, חשוב שתתמקדו בנושאים הרלוונטיים ושלא תסתמכו על דבריו בלבד. עורך דין לקניית דירה הוא איש מקצוע שדאגה לענייני חוזים היא כל עיסוקו. לכן כדאי להסתייע בעורך דין לרכישת דירה.

לפני חתימה על חוזה שכירות – פרטים חשובים שיש לבדוק

לפני חתימה על חוזה שכירות יש לבחון הרבה נושאים. המלצתנו היא לעשות זאת באמצעות עורך דין חוזה דירה מנוסה. עורך דין לקניית דירה שמכיר את התחום לעומק ידאג לאינטרסים שלכם בתהליך הרכישה.

להלן 4 נקודות חשובות (מתוך רבות) אליהן חשוב שתתייחסו:

1. מצב הנכס

אל תסתפקו במבט קליל בדירה וערכו סיור יסודי. במהלך הסיור נסו לאתר ליקויים ובעיות. לפעמים הדירה נראית בסדר בסך הכל, אך בעל הנכס אינו עורך תיקונים הכרחיים.

במידה שהתיקונים לא מתבצעים לפני שהשוכרים נכנסים לדירה, השוכרים עשויים למצוא את עצמם במצב שבו הם לא יוכלו לדרוש מבעל הנכס לבצע תיקונים. מעבר לכך, עם סיומה של תקופת השכירות, יהיה על השוכרים להשיב את הנכס במצב שבו הוא היה, זאת כפוף לבלאי סביר, בשל כך, יש לוודא שכל הליקויים ידועים לצדדים לפני הכניסה לדירה.

2. פרויקטים

בדקו האם צפויים פרויקטים של התחדשות עירונית ליד הבניין בו מצויה הדירה או שיפוצים ושינויים בבניין עצמו. במידה שצפויים שינויים כאלו ואתם עדיין מעוניינים בדירה, תוכלו לבקש מבעל הנכס להפחית ממחיר השכירות במהלך תקופת הבנייה. כמו כן, תוכלו לבקש מבעל הנכס לסיים את השכירות במידה שתרצו בכך ובשל סיבה זו.

3. אחריות לתיקונים

תיקונים הם חלק בלתי נפרד ממגורים בדירה. סתימה בשירותים, מזגן שהתקלקל ושלל תקלות אחרות עשויות לצוץ בכל שלב.
לפי החוק, על השוכר לתקן תקלות שנגרמו בשל שימוש לא סביר בדירה. יחד עם זאת, על בעל הנכס לתקן כל פגם אחר תוך תקופה של 30 ימים מהמועד שבו השוכר דרש לבצע את התיקון.

במידה שהתקלה דחופה ולא ניתן להתגורר בדירה, יהיה על בעל הנכס לתקן את התקלה תוך שלושה ימים. במידה שהוא לא מסכים, יכול השוכר לתקן את התקלה, אך עליו ליידע את בעל הנכס זמן סביר לפני כן. אופציה אחרת היא להפחית מתשלום השכירות בשל הליקוי שלא תוקן.

4. מצב משפטי

בקשו מבעל הנכס אסמכתא על זכויותיו בדירה וודאו ששמו של בעל הנכס אכן רשום כמשכיר בהסכם שכירות. כמו כן, וודאו שישנה חתימה של מיופה כוח מטעם בעל הדירה או שחתימתו של בעל הדירה מופיעה על המסמך (קראו גם על ייפוי כח מתמשך).

במידה שאתם מעוניינים לשכור דירה, אתם מוזמנים לפנות אל משרדינו – שלמה לוי משרד עורכי דין. עורך דין חוזה דירה מטעמנו יישמח לעמוד לשירותכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה