עורך דין מקרקעין

דגשים חשובים לבחירת עורך דין מקרקעין

שירותיו של עורך דין מקרקעין נחוצים במקרים בהם אדם מוכר את הדירה שלו, מבצע עסקת תמ"א, קונה דירה מקבלן או קונה דירה מיד שנייה.

התפקיד של עורך הדין הוא לוודא שהאינטרסים של הלקוח שלו מתממשים ושהצד השני עמו מתבצעת העסקה לא מסתיר פרטים רלוונטיים העלולים לפגוע בלקוח שלו בהמשך. 

כדי למנוע מצב שבו הצד השני בעסקה מסתיר פרטים חשובים, מבצע עורך הדין בדיקות הכרחיות.

עורך דין מקרקעין

דגשים חשובים לבחירת עורך דין מקרקעין

במידה שהלקוח של עורך הדין רוכש דירה מקבלן, יבדוק עורך הדין בין היתר מי הבעלים של השטח, האם ישנו שעבוד על השטח, האם יש הערות, עיקולים או הגבלות אחרות על השטח, ויערוך בדיקות נוספות שרוב האנשים לא היו מבצעים, משום שהם לא מבינים בנושא. 

כמו כן, מתפקידו של עורך דין מקרקעין לנהל משא ומתן על החוזה ולערוך שינויים בהתאם.

עורך הדין יהיה עם הלקוח בהמשך התהליך – עד לשלב החתימה. לאחר מכן, ידאג עורך הדין לרישום בטאבו ולרישומים נוספים.

דגשים לבחירת עורך דין מקרקעין

עסקאות נדל"ן הן עסקאות גדולות שלא מתבצעות מדי יום. בעסקאות אלו מושקעים הרבה משאבים – ביניהם: כספים, זמן ותקוות. בשל כך, עסקאות רבות גם מלוות בחששות רבים מצד הרוכשים. 

כדי להפחית את הסיכונים ולהגדיל את הסיכויים לביצוע עסקת נדל"ן טובה, חשוב לקבל שירות מעורך דין מקרקעין שמתמחה בתחום וצבר ניסיון רב.

עו"ד מקרקעין שמתמחה בתחום יהיה בקיא בכל הפרטים – עד הפרטים שנראים כביכול קטנים, אך במידה שלא מתחשבים בהם עלול להיגרם לרוכש נזק רב. מומלץ לבקש מעורך הדין תעודות שמעידות על כך שהוא אכן מומחה בתחום. 

מעבר לכך, חשוב לשאול את עורך הדין כמה שנים הוא עוסק בתחום המקרקעין. אין להתבייש לשאול את השאלה המהותית הזו. בנוסף, ניתן לבקש מעורך הדין פרטים של אנשים שקיבלו ממנו שירות כדי לקבל מהם חוות דעת. עו"ד מקרקעין מקצועי שבטוח ביכולותיו לא יתנגד לכך.

אחד הנושאים המרכזיים בבחירת עורך דין הוא כמובן עניין התשלום. כאן חשוב לציין שלא מומלץ להתפשר על עורך דין שגובה מחיר זול, שכן עשויות להיות לכך סיבות.

לסיכומו של דבר,

במידה שעורך הדין מטפל בהרבה תיקים בו זמנית ולכן גובה מחיר נמוך, הוא עלול להשקיע פחות זמן בכל לקוח ולא להקדיש מספיק תשומת לב לכל הפרטים החשובים. אין זה אומר שיש לבחור בעורך דין יקר בצורה קיצונית, אלא פשוט לא להתפשר ולא להתמקד רק במחיר.

עוד יכול לעניין אתכם: עורך דין מקרקעין בעסקאות נדל"ן

אם אתם עומדים לפני עסקת נדל"ן ומחפשים עורך דין מקרקעין מקצועי, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו – שלמה לוי, משרד עורכי דין ונוטריון לאורך שנות עבודתנו הרבות בתחום, צברנו ניסיון נרחב ומשרדנו מעניק שירותים בתחומים שונים, לרבות בתחום מקרקעין. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ולקבל שירות מקצועי ואמין. נשמח לעמוד לשירותכם.